03 listopada 2010

Izrael decyduje się na sprzedaż swojego najnowszego czołgu


Izrael chcę umocnić swoją pozycje jednego z największych światowych eksporterów broni. Jak ostatnio poinformowało izraelskie Ministerstwo Obrony, Izrael postanowił eksportować swój najnowocześniejszy czołg Merkava Mark 4, jest już nawet w trakcie rozmów z kilkoma zainteresowanymi krajami. Ponad to do swojej oferty Izraelczycy włączyli transporter opancerzony Tiger, który został skonstruowany także w oparciu o podwozie Merkavy.
Dotychczas Izrael nie decydował się na eksport swoich najnowszych technologii. Wszystko zmieniło się kilka miesięcy temu gdy główny dyrektor Ministerstwa Obrony Udi Shani, zaakceptował projekt pełnej kooperacji z zaprzyjaźnionymi krajami w ramach których dopuszczono takie tranzakcje. Wszystko to będzie nadzorowane przez amerykańską administracje i uwzględniać będzie wszystkie niezbędne restrykcje.
Merkava Mark 4 jest finalnym rozwinięciem konstrukcji udoskonalanej już od 40 lat i jak wynika z wypowiedzi osób zajmujących się tym projektem dalsza konstrukcja nie będzie już rozwijana.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza