07 marca 2012

Izrael zaskoczony indyjskimi sankcjami na IMI


Wczoraj izraelski minister obrony był zaskoczony decyzją Indii na temat nałożenia sankcji na jeden z największych izraelskich zakładów IMI. Israeli Military Industries i pięć innych firm dostało zakaz handlu z Indiam w związku z aferą łapówkarską z 2009 roku. Wtedy to też indyjska policja zatrzymała jednego z urzędników odpowiadających za kontrakt na 1,5 mld $, który został zawarty m.in. z IMI.
Jak podkreśla rzecznik IMI decyzja Indii o tyle ich zdziwiła gdyż proces przesłuchań w tej sprawie nie został jeszcze zakończony, a także nie podjęto żadnych działań przeciwko podejrzanym zakładom. Obecnie izraelski minister obrony konsultuje się z przedstawicielami IMI w sprawie odpowiedzi do indyjskiego ministra obrony.
5 marca Indie opublikowały listę firm, które obejmie 10 letni zakaz handlu z Indiami. Oprócz izraelskiej firmy zakaz ten obejmie singapurski Technologies Kinetics Ltd., szwajcarski Rheinmetall Air Defence, rosyjski Russia Corporation Defence oraz indyjskie RK Machine Tools Ltd. i TS Kisan and Co. Private Ltd.
Israeli Military Industries produkuje między innymi takie marki jak Desert Eagle, UZI czy Tavor.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza