26 stycznia 2011

Michael DeLong - Inside CentCom : the unvarnished truth about the wars in Afganistan and Iraq


Lt. Gen Michael "Rifle" DeLong jest emerytowanym żołnierzem USMC, któremu w swej karierze przypadła służba na stanowisku zastępcy dowódcy w United States Central Command w latach 2000-2003. W rejonie tego dowództwa mieściły się takie rejony świata jak Bliski Wschód czy Afganistan i Pakistan, które w tych latach odegrały kluczową rolę. Generał DeLong stał za planowaniem operacji zarówno w Afganistaniew 2001 roku jak i inwazji na Irak w 2003 roku.
Książka opisuje jego wspomnienia z tego okresu. Nie będę ukrywać, że była to jedna z ciekawszych lektur jakie przyszło mi przeczytać w ostatnim czasie. Rzadko bowiem się zdarza, że możemy poznać kulisy tworzenia się największych operacji ostatnich lat. Ponad to generał DeLong posiada niewątpliwie dar ciekawego opowiadania, dzięki któremu ciężko mi było oderwać się od tej książki.
Największym mankamentem jest niestety to, że książka nie jest dostępna w naszym rodzimym języku, przynajmniej ja takowej nie znalazłem, więc przyjdzie nam się zmierzyć z oryginalnym przekładem.
Mimo to polecam.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza